Papier d’Arménie – papier zapachowy – Tradition

25,00 

Na stanie

Dodaj do listy życzeń Dodawanie do listy życzeń Dodano do listy życzeń
SKU05001 Kategoria Tag

Papier d’Arménie to papier zapachowy w formie małej książeczki zawierającej 36 listków. Przy spalaniu, listki wydzielają elegancki zapach, który błyskawicznie odświeża mieszkanie i pobudza umysł.

Produkt został stworzony ponad 120 lat temu we Francji, po podróży założyciela Auguste Ponsot do Armenii. Niepowtarzalny zapach Papier d’Arménie zawdzięcza przywiezionej wtedy do Paryża żywicy benzoesowej, pozyskiwanej naturalnie z pni drzew styrax. Od tego czasu papier produkowany jest w tej samej fabryce w podparyskim Montrouge przy użyciu tradycyjnych metod wyrobu. Sama żywica benzoesowa używana była już w starożytności jako antyseptyk i lekarstwo na astmę i kaszel. Wbrew podobnej nazwie, żywica nie zawiera benzoiny i jest w 100% pochodzenia naturalnego.

Sposób użycia

Oderwij jeden listek, zwiń w harmonijkę i połóż dłuższym bokiem na żaroodpornej powierzchni. Podpal listek, delikatnie zdmuchnij ogień i pozwól papierkowi powoli całkowicie się spalić.
Papier d’Arménie może również być używany bez podpalania. Możesz włożyć listek papieru do szafy, szuflady, a nawet użyć go jako zakładki do książek.

Porady

Spalaj jeden listek na raz, od 3 do 4 razy na tydzień.
Regularnie wietrz pomieszczenia.
Nigdy nie zostawiaj podpalanego papieru bez nadzoru.
Nie zaciągaj się dymem.
Nie zostawiaj produktu w miejscu dostępnym dla dzieci.

Szczegóły

zapach: Tradition (oryginalny, pierwszy rodzaj Papier d’Arménie)
1 sztuka = 1 książeczka = 12 stron = 36 listków
Wyprodukowano we Francji